დუბაის ხელისუფლება უდაბნოს ტურიზმის განვითარების ახალ ეტაპს იწყებს. პროექტის ფარგლებში, Al Marmoom-ის ნაკრძალის ტერიტორიაზე ახალი ტურისტული ოაზისი შეიქმნება, რომელიც სტუმრებს არაბეთის ნახევარკუნძულის ტრადიციულ კულტურასა და თანამედროვე კომფორტს ერთდროულად შესთავაზებს.
პროექტი მიზნად ისახავს ემირატების კულტურული მემკვიდრეობის პოპულარიზაციას. ოაზისში მოეწყობა სპეციალური ზონები აქლემებით გასეირნებისთვის, ტრადიციული ხელსაქმის ვორქშოფებისთვის და ადგილობრივი სამზარეულოს დეგუსტაციისთვის. გარდა ამისა, ტურისტებს საშუალება ექნებათ დააკვირდნენ უდაბნოს იშვიათ ბინადრებს, მათ შორის არაბულ ანტილოპებს (Oryx), მათ ბუნებრივ გარემოში.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმობა ეკოლოგიურ მდგრადობას:
- ყველა ნაგებობა აშენდება ბუნებრივი მასალების გამოყენებით.
- ენერგიის წყაროდ გამოყენებული იქნება მზის პანელები.
- დანერგილი იქნება წყლის რესურსების დაზოგვისა და ნარჩენების მართვის უახლესი სისტემები.
Al Marmoom Heritage Village გახდება იდეალური ადგილი ოჯახური დასვენებისთვის, სადაც ბავშვებისთვის საგანმანათლებლო და გასართობი პროგრამებიც იქნება ხელმისაწვდომი. პროექტი დუბაის „2040 წლის ურბანული გენერალური გეგმის“ ნაწილია, რომელიც მიზნად ისახავს ბუნებრივი ნაკრძალებისა და სარეკრეაციო ზონების ფართობის გაზრდას.