Ryanair შემოაქვს ახალი ფინანსური გადასახადი მათთვის, ვინც რეგისტრაციაზე გამგზავრებამდე 40 წუთზე ნაკლებ დროში გამოცხადდება.
ახალი წესების თანახმად, მგზავრებს, რომლებიც გვიან მიდიან აეროპორტში და შესაბამისად გვიან გადიან რეგისტრაციის პროცედურებს შეიძლება დაჯარიმდნენ 100 ფუნტით. ეს ეხება არა მხოლოდ დაგვიანებულ მგზავრებს, არამედ მგზავრებსაც, რომლებსაც სურთ შეცვალონ თავიანთი ფრენა გამოტოვებულის შემდეგ, შემდგომი ხელმისაწვდომი რეისით.
ავიაკომპანიებს აქვთ სხვადასხვა შემოწმების დრო, მაგრამ ზოგადად რეკომენდებულია აეროპორტში მისვლა მოკლე ფრენამდე მინიმუმ ორი საათით ადრე და შორ მანძილზე ფრენამდესამი საათით ადრე. იმავდროულად, Ryanair-მა გაამკაცრა თავისი წესები და დააწესა ფინანსური ჯარიმები მათთვის, ვინც უგულებელყოფს დროის მოთხოვნებს.
ახალი ჯარიმა მიზნად ისახავს შეფერხებების მინიმუმამდე შემცირებას და ფრენების პუნქტუალურობის გაუმჯობესებას.
ჯარიმა ასევე იქნება კიდევ ერთი დამატებითი გადასახადი ბიუჯეტური ავიაკომპანიისთვის. მაგალითად, მგზავრებმა უნდა გადაიხადონ დამატებით 65 ევრო აეროპორტში დასარეგისტრირებლად, ნაცვლად იმისა, რომ დროულად დარეგისტრირდნენ ონლაინ რეჟიმში.
დამატებითი გადასახადების თავიდან აცილების მიზნით, ავიაკომპანია რეკომენდაციას უწევს მგზავრებს წინასწარ დარეგისტრირდნენ ონლაინ რეჟიმში და მივიდნენ აეროპორტში საკმარისი დროით ადრე, განსაკუთრებით მაღალი სეზონის დროს, როდესაც აეროპორტები შეიძლება გადატვირთული იყოს.