ავიაკომპანია Etihad Airways-მა 2026 წელი შთამბეჭდავი მაჩვენებლებით დაიწყო და იანვრის თვეში მგზავრების რაოდენობის მნიშვნელოვანი მატება დააფიქსირა. ოფიციალური მონაცემებით, წლის პირველ თვეში ავიაკომპანიამ 1,8 მილიონზე მეტ მგზავრს უმასპინძლა, რაც წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 29%-ით მეტია. ეს ზრდა ხაზს უსვამს ავიაკომპანიის წარმატებულ სტრატეგიას, რომელიც ფლოტის გაფართოებასა და გლობალური ქსელის ოპტიმიზაციას ისახავს მიზნად. მგზავრთნაკადის მატებასთან ერთად, Etihad-მა შეინარჩუნა ხომალდების დატვირთვის მაღალი კოეფიციენტიც, რომელმაც საშუალოდ 87%-ს მიაღწია, რაც იანვრის თვისთვის საკმაოდ მაღალ მაჩვენებლად ითვლება.
ავიაკომპანიის ხელმძღვანელობის განცხადებით, ეს წარმატება განპირობებულია აბუ-დაბის, როგორც წამყვანი ტურისტული და ბიზნეს ცენტრის, პოზიციების გაძლიერებით და Etihad-ის მიერ შეთავაზებული უმაღლესი დონის მომსახურებით. 2026 წლის დასაწყისისთვის ავიაკომპანიის ფლოტი უკვე 96 საჰაერო ხომალდს აერთიანებს, რაც მათ საშუალებას აძლევს, უფრო მეტი სიხშირით იფრინონ პოპულარულ მიმართულებებზე და დაამატონ ახალი ლოკაციები. Etihad Airways-ი გეგმავს, რომ წლის განმავლობაში ზრდის ტემპი შეინარჩუნოს და კიდევ უფრო გააუმჯობესოს მგზავრების გამოცდილება ინოვაციური სერვისებისა და გაფართოებული პარტნიორობების მეშვეობით.