Air Tahiti Nui-მ ახალ აღმასრულებელ დირექტორად ლიონელ გერინი დანიშნა, რაც ავიაკომპანიის მხრიდან ფინანსური კრიზისის დაძლევისა და სტრატეგიული რეფორმების გატარების მცდელობაა. გერინი, რომელსაც ავიაციის სფეროში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს, მათ შორის Air France-სა და სხვა წამყვან ფრანგულ გადამყვანებში, კომპანიის მესაჭის პოსტს იმ დროს იკავებს, როდესაც რეგიონული ავიახაზები მზარდ კონკურენციასა და ეკონომიკურ გამოწვევებს ებრძვის.
ახალი ხელმძღვანელის მთავარი პრიორიტეტი ავიაკომპანიის მომგებიანობის აღდგენა და საოპერაციო ხარჯების ოპტიმიზაცია იქნება. Air Tahiti Nui ბოლო პერიოდში მნიშვნელოვან ფინანსურ ზარალს განიცდის, რაც ნაწილობრივ გამოწვეულია საწვავის ფასების მერყეობითა და წყნარი ოკეანის რეგიონში დაბალბიუჯეტიანი ავიაკომპანიების გააქტიურებით. გერინის დანიშვნა განიხილება, როგორც ნაბიჯი მართვის სტილის გაჯანსაღებისკენ, რამაც ხელი უნდა შეუწყოს კომპანიის პოზიციების გამყარებას საერთაშორისო ბაზარზე.
საფრანგეთის პოლინეზიის მთავრობა, რომელიც ავიაკომპანიის აქციების უმრავლესობას ფლობს, დიდ იმედებს ამყარებს ახალი დირექტორის გამოცდილებაზე. მოსალოდნელია, რომ ლიონელ გერინი უახლოეს პერიოდში წარადგენს რეფორმების გეგმას, რომელიც მოიცავს მარშრუტების გადახედვას, ფლოტის ეფექტურობის გაზრდასა და სერვისების გაუმჯობესებას. ეს ცვლილებები კრიტიკულად მნიშვნელოვანია ავიაკომპანიის გადასარჩენად და მისი გრძელვადიანი მდგრადობის უზრუნველსაყოფად.